به فروشگاه تجهیزات درمان خوش آمدید...

09120863174

مزایا و معایب پرینترهای چند کاره

مزایا و معایب پرینترهای چند کاره

بررسی مزایا و معایب پرینترهای چند کاره

همان طور که می دانید در پرینتر های چندکاره برای عمل پرینت از تکنولوژی چاپ لیزری و جوهر افشان استفاده می شود، پرینترهای چند کاره به انواع پرینتر سه کاره و چهار کاره تقسیم می شوند

در این پرینترها علاوه بر عملیات اصلی که شامل پرینت مدارک است امکان اسکن، کپی و فکس از طریق این دستگاه ها وجود دارد.

امروزه از پرینترهای چندکاره در بسیاری از اماکن از جمله ادارات، دفاتر خدماتی، ارگان ها، بانک ها، مدارس و… استفاده می شود، در این مقاله مزایا و معایب پرینترهای چند کاره را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

عملکرد پرینترهای سه کاره

این نوع از پرینترعملیات پرینت، کپی و اسکن را به صورت همزمان ارائه می دهد.

عملکرد پرینترهای چهار کاره

در این پرینتر ها علاوه بر سه عملیات پرینت، کپی و اسکن، امکان انجام عملیات فکس نیز وجود دارد.

مزایا و معایب پرینترهای چند کاره
مزایا و معایب پرینترهای چند کاره

مزایا پرینترهای چند کاره

پرینترهای چندکاره مزایای بسیاری دارند، مزایای این دستگاه ها در مقایسه با معایب شان بیشتر است، از آن جایی که این پرینترها تمامی نیازهای کاربران را برطرف می کنند در مقایسه با پرینت تک کاره فروش بیشتری دارند.

ضمن این که به کمک پرینتر چندکاره امکان کپی، فکس و اسکن نیز فراهم می شود، در این بخش به معرفی مهم ترین مزایای پرینترهای چندگانه خواهیم پرداخت.

  1. قیمت مناسب

با توجه به قیمت های بالای محصولاتی از جمله محصولات شرکتی، خرید یک محصول چند کاره به جای خرید چند دستگاه مختلف باعث صرفه جویی در هزینه ها شده و کاملاً مقرون به صرفه می باشد.

صاحبان مشاغل می توانند به جای خرید چهار دستگاه پرینتر، اسکنر، کپی و فکس با خرید یک دستگاه پرینتر چند کاره در هزینه های شان صرفه جویی کنند.

  1. اشغال فضای کمتر

پرینترهای چند کاره در مقایسه با چندین دستگاه فکس، کپی، پرینت، اسکنر، فضای کمتری را اشغال می کند، در نتیجه استفاده از یک دستگاه برای افرادی که در فضای محدود کار می کنند مناسب تر است.

در صورتی که تصمیم دارید کسب و کارتان را در منزل و یا محیط کار کوچک آغاز کنید، استفاده از پرینترهای چندکاره به دلیل اشغال فضای محدود می تواند بهترین پیشنهاد برای تان باشد.

  1. افزایش سرعت کار

اغلب پرینترهای چندکاره در مقایسه با سایر پرینترها از جمله پرینترهای لیزری و… از سرعت بالاتری برخوردار هستند، همچنین در برخی از پرینترهای چندکاره امکان فکس، چاپ اسناد و مدارک و همچنین و کپی و اسکن کردن به صورت همزمان وجود دارد.

همین طور می توان به بالا بودن سرعت چاپ پرینترهای چندکاره اشاره کرد، ضمن این که اغلب این پرینترها ظرفیت چاپ بالایی نیز دارند.

معایب پرینتر های چند کاره

پرینترهای چندکاره مانند سایر دستگاه ها علاوه بر مزایای شان دارای معایبی نیز هستند، اطلاع از معایب این دستگاه ها به افرادی که قصد خرید آن ها را دارند برای انتخاب بهتر کمک خواهد کرد، در این بخش به معرفی معایب پرینترهای چندکاره خواهیم پرداخت.

مزایا و معایب پرینترهای چند کاره
مزایا و معایب پرینترهای چند کاره

دارای هزینه های جانبی

هزینه های مصرفی و جانبی پرینترهای چندکاره در مقایسه با پرینترهای تک کاره بیشتر است، ضمن این که از آن جایی که این دستگاه ها دارای چند قابلیت همزمان هستند انرژی بیشتری را در مقایسه با دستگاه های تک کاره صرف می کنند.

در صورتی که پرینترهای چندکاره دچار ایراد و خرابی شوند و به تعمیرات نیاز پیدا کنند و یا قطعاتی از آن ها نیاز به تعویض داشته باشد، تعمیرات و تعویض قطعات شان هزینه بر خواهد بود.

ضمن این که اغلب اوقات جوهر و تونر این دستگاه ها به دلیل استفاده زیاد به سرعت تمام شده و نیاز به تعویض دارد.

قیمت بالاتر

پرینترهای چند کاره در مقایسه با پرینترهای چندکاره به دلیل امکانات و حجم کاری بیشتر که دارند قیمت بالاتری نیز دارند.

نیاز به تعمیر و نگهداری

احتمال ایراد و خرابی در پرینترهای چندکاره به دلیل انجام چندین کار به صورت همزمان بیشتر از ایراد و خرابی در پرینترهای تک کاره است، در برخی از این دستگاه ها با خرابی یک بخش امکان استفاده از سایر بخش ها از دست می رود، برای کسب و کارهایی که نیاز زیادی به چاپ، فکس و کپی دارند ایراد و خرابی در این دستگاه مشکل ساز می شود.

گاهی اوقات ممکن است قیمت قطعات و لوازم جانبی پرینترهای چندکاره زیاد باشد، می توانید با انجام سرویس های دوره ای برای دستگاه های چند کاره تان و استفاده از آن در حد مجاز از خرابی های زیاد این دستگاه جلوگیری کنید.

عقب افتادن کارها به دلیل خرابی پرینتر

از آن جایی که در بسیاری از ادارات از یک دستگاه پرینتر چندکاره برای انجام چندین کار استفاده می شود، در صورت خرابی کارها به تأخیر افتاده و ممکن است حتی در مواردی دردسر ساز شود.

مزایا و معایب پرینترهای چند کاره
مزایا و معایب پرینترهای چند کاره

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی مزایا و معایب پرینترهای چندکاره پرداختیم، مزایای پرینترهای چندکاره بیشتر از معایب آن ها است، در نتیجه با خرید یک پرینتر چندکاره، استفاده صحیح از آن، سرویس دوره ای آن می توانید از خرابی های دستگاه جلوگیری کرده و بهترین استفاده را بکنید.

توصیه می شود در صورتی که تصمیم به خرید پرینتر چندکاره دارید، دستگاه هایی با کیفیت که ظرفیت چاپ بالایی دارند را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *