به فروشگاه تجهیزات درمان خوش آمدید...

09120863174

برای سرماخوردگی دستگاه بخور سرد خوبه یا گرم ؟

برای سرماخوردگی دستگاه بخور سرد خوبه یا گرم ؟

از تجهیزات درمان می توانید بهترین خدمات را دریافت کنید و در سعی تلاش هستند که رضایت شما را جلب کند.

به نظر شما برای سرماخوردگی دستگاه بخور سرد خوبه یا گرم ؟ در کل وجود رطوبت گرم در برطرف نمودن علائم سرما خوردگی و کاهش علائم نقش بسزایی دارد ولی در مقابل برای بهتر نفس کشیدن توصیه شده که از بخور سرد استفاده بشود.

برای سرماخوردگی دستگاه بخور سرد خوبه یا گرم ؟

در مواقعی که از دستگاه بخور استفاده می کنید، امکان دارد علائم سرماخوردگی کمتری در شما ظاهر می شود درکل سرماخوردگی و هرگونه بیماری ویروسی و عفونی مانند سرماخوردگی می تواند بر روی سیستم تنفسی اثر منفی بگذارد ولیکن بیماری دوره نقاهت خاصی دارد و برای بهبود نشانه های این بیماری باید از روش های مختلفی استفاده کرد.

برای سرماخوردگی دستگاه بخور سرد خوبه یا گرم ؟
برای سرماخوردگی دستگاه بخور سرد خوبه یا گرم ؟

 مزایای استفاده از دستگاه بخور برای سرماخوردگی می تواند برای هر فردی فرق کند مثلاً، فرد ممکن است با کمک دستگاه بخور خیلی بهتر تنفس کند اما طرف مقابل احساس می کند که درد گلویش با کمک این وسیله کاهش یافته است اما از مزایای استفاده از دستگاه بخور برای سرماخوردگی می توان به موردهای ذیل را بیان کرد:

  • اولین مورد می تواند کاسته شدن گلودرد و خشکی گلو باشد با تنظیم رطوبت درون خانه می توان گلودرد، خشکی گلو و حتی سرفه های خشک را کم کرد.
  • در بهبود تنفس تاثیر گذار بوده و یکی دیگر از فواید استفاده از بخور برای سرماخوردگی، بهبود تنفس است وجود دستگاه های بخور می‌تواند با تنظیم سطح رطوبت داخل خانه، تنفس را آسان‌تر کند.
  • به بهبود خواب شبانه کمک کرده و یکی دیگر از مزایای استفاده از بخور برای سرماخوردگی این است که قادر می باشد خواب شبانه شما را بهبود بخشد. افراد مبتلا به سرماخوردگی شب ها خوب نمی خوابند زیرا به راحتی نفس نمی کشند ولیکن با کمک یک دستگاه بخور می توان با تنفس راحت تر به خواب نیز دست یافت.
  • رفع گرفتگی بینی یکی از دردسرسازترین علائم سرماخوردگی، گرفتگی بینی است با وجود دستگاه بخور سرماخوردگی می توان گرفتگی بینی را نیز درمان کرد.
  • کاهش خشکی مخاط بینی با تنظیم رطوبت در خانه، خشکی برطرف شده بنابراین افرادی که در مخاط بینی بسیار احساس خشکی می کنند دستگاه بخور می تواند حلال این مشکل باشد.
  • در تسکین سردردهای سینوسی بسیار تاثیر گذار می باشد با کمک دستگاه بخورسرماخوردگی می توانید سردردهای سینوسی را بسیار کمتر کرد و تحت کنترل باشد این سردردها امکان دارد به خاطر خشکی مخاط در روزهای سرد سال باشد.

 دستگاه بخور چیست و عملکردش چگونه است؟

دستگاه های مرطوب‌کننده‌ها یا همان بخور، چه سرد و چه گرم، هوا را مرطوب کرده و مخالف با خشکی هواست و بنابراین درمان فوق العاده برای مواردی مثل خشکی بینی، خشکی پوست و احتقان هستند دستگاه های مرطوب کننده ها رطوبت را به طرق متفاوتی وارد هوا کرده و فرق مهمی که دارند این است:

دستگاه بخار گرم آب را گرم می کند و رطوبت گرم به وجود آورده و بخار حاصل را در هوا می فرستد این دستگاه دارای فناوری گرمایش درونی است که آب را قبل از خروج بخار به جوش می آورد در نتیجه این فرآیند بخار داغ ایجاد می شود.

دستگاه بخور سرد یک غبار سرد بسیار ریز را در هوا قرار می دهد برخی از دستگاه های مرطوب کنندهٔ هوا خنک با فناوری اولتراسونیک کار می کنند و برخی دیگر شامل یک فن یا فیلتر فیتیله ای در ساختارشان هست.

در صورتی که قصد خرید یکی از این دستگاه ها ی بخارساز سرد و گرم را خریداری کنید، ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید هر دوی این دستگاه ها به غیر از برطرف نمودن خشکی پوست، ناراحتی هایی مانند خشکی گلو و بینی را نیز می کاهد علاوه بر این، این دستگاه ها احتقان بینی را کاهش می دهند و تنفس را بهبود می بخشند.

دستگاه بخور سرد و گرم که در بازار به فراوانی یافت می شود، دستگاهی است که دارای بخور سرد و گرم است. با در دسترس بودن این دستگاه ها می توانید دستگاه را با هر نوع بخوری که می خواهید تطبیق دهید و از آن استفاده کنید.

به عنوان مثال دستگاه قابلیت این را دارد که در فصل زمستان روی گندزدایی حرارتی تنظیم کنید و در فصول گرم سال از ضدعفونی سرد استفاده کنید با تهیه دستگاه ضدعفونی کننده سرد و گرم می توانید صرفه جویی بیشتری داشته باشید، زیرا در این صورت دیگر ملزم نیست به دنبال ضدعفونی کننده سرد یا گرم جداگانه بگردید.

برای سرماخوردگی دستگاه بخور سرد خوبه یا گرم ؟
برای سرماخوردگی دستگاه بخور سرد خوبه یا گرم ؟

اختلاف میان دستگاه بخور سرد و گرم در چیست؟

از اختلاف های مهم و برجستهٔ بخور سرد و گرم روش استفاده از آن ها است به دلیل این که هر کدام به روش های مختلفی ساخته می شوند و عملکردهای مختلفی دارند که با یکدیگر متفاوت هستند:

 زمان و فصلی که دستگاه بخور مورد استفاده قرار می گیرد: به دلیل گرمای بخور گرم معمولا در فصول سرد سال یعنی پاییز و زمستان کارایی بیشتری دارد ضدعفونی و هم چنین دمای محیط را در زمستان بالا می برد و حس خوشایندی به وجود می آورد از طرفی در فصول گرم مانند بهار و تابستان به خاطر این که قادر بوده تا دمای هوا کاسته شود از ضدعفونی سرد استفاده می شود کماکان برای حفظ رطوبت جو در فصل پاییز و هوای خشک از ضدعفونی سرد نیز استفاده می شود.

 مدت زمانی که لازم است استفاده بشود: همچنین مدت زمانی که می توان از هر یک از دستگاه های بخور استفاده کرد با هم فرق دارد بیش از یک ربع از بخور داغ استفاده نکنید به دلیل این که احتمال این وجود دارد به پوست صدمه وارد بکند حتی الامکان پیشنهاد شده در صورتی که دارای پوست خشک و حساسی هستید یا از مشکلات پوستی و اگزما رنج می برید.

بخور گرم صورت خود را برای مدت زمان ۲ دقیقه کوتاهش کنید در صورت ضدعفونی گرم در محیط بهتر است هر چند ساعت یکبار به مدت یک ساعت انجام شود به خاطر این که تنفس در زمانی که رطوبت بیش از حد بشود بسیار سخت ترهست که برای موارد خاصی متناسب نیست ولیکن محدودیت زمانی خاصی برای مدت زمان استفاده از ضد عفونی کننده سرما وجود ندارد.

می توانید با توجه به میزان رطوبت خانه ضدعفونی را ادامه دهید تا به رطوبت کافی و استاندارد که معمولاً بین 30-50 درصد است برسید. البته رطوبت هوا در دستگاه های ضدعفونی سرد همیشه تحت کنترل است بنابراین می توان از این روش ضدعفونی سرد به طور دائم و 24 ساعته استفاده کرد.

برای سرماخوردگی دستگاه بخور سرد خوبه یا گرم ؟
برای سرماخوردگی دستگاه بخور سرد خوبه یا گرم ؟

این امکان وجود دارد که با افزودن روغن یا عصاره گیاهان معطر و دارویی هوا را تغییر بدهید می توانید اسانس های گیاهی یا روغن های طبیعی را به آب در حال جوش یا به آب داخل دستگاه ضد عفونی کننده داغ اضافه کنید انجام این کار بر خواص بخور فواید دیگری از جمله آرامش، بهبود مشکلات پوستی و … را بوجود خواهد آورد با تفاوت این که این کار در بخور سرد هیچ توضیحی ندارد.

ایمنی دستگاه بخور سرد ایمن تر از دستگاه بخور گرم است این امر در مورد همه روش ها به خصوص استفاده از دستگاه های بخور صادق بوده به دلیل استفاده از آب گرم در گندزدایی گرم، از ایمنی کمتری برای کودکان و حیوانات خانگی برخوردار است و امکان دارد که موجب آسیب رساندن به آنها بشود.

‌نتیجه گیری

مرطوب کننده های سرد و گرم قابلیت را دارند که رطوبت هوا را افزایش دهند بخارساز گرم آب را می جوشاند و بخارات آن را در هوا آزاد کرده دستگاه های بخور سرد قابلیت این را دارد که بخارات بسیار ریز هوای خنک را به محیط اطراف داخل کرده.

کارایی هر دو دستگاه کمک به برطرف نمودن خشکی پوست و بینی کمک کرده افزایش رطوبت محیط اطراف چه بخور سرد چه بخور گرم به جز سرفه، علائم گرفتگی بینی و احساس فشار به قفسه سینه را کاهش می دهد. اگر می خواهید بین یک بخارساز سرد یا گرم یکی را انتخاب کنید، فقط یکی را انتخاب کنید تجهیزات درمان در همه موردها یاری کننده هستند و خدمات خوبی را ارائه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *