به فروشگاه تجهیزات درمان خوش آمدید...

09120863174

مزایا و عوارض استفاده از دستگاه اکسیژن ساز

مزایا و عوارض استفاده از دستگاه اکسیژن ساز

 دستگاه اکسیژن ساز می تواند از مزایا و معایبی در هنگام مصرف برخوردار باشد، این دستگاه توانسته اکسیژن خالص تولید کند، نیازمند مکان و زمان نخواهد بود، از لحاظ قیمتی به صرفه و ارزان بوده، برای یک تایم زیاد نمی توان از آن کمک گرفت.

تجهیزات درمان جوابگوی شما در مواقعی که نیاز به دستگاه اکسیژن ساز دارید می توانند باشند.

همان طور که می دانید در دنیای امروز با پیشرفت هایی که وجود دارد توانسته اند این دستگاه را درست کنند و در علم پزشکی کاربرد دارد.

 مزیت های دستگاه اکسیژن ساز چه می تواند باشد؟

  • خالص بودن اکسیژن اولین مورد از مزیت های دستگاه اکسیژن ساز خواهد بود، بهتر است بدانید که مکانیسم دستگاه اکسیژن به این صورت است که با جذب کردن هوای اطراف، نیتروژن خود را حفظ می کند و با فشرده ساختن اکسیژن این دستگاه تنفسی را با خالص بودن حدود 90 تا 95 درصد برای کاربران مهیا می کند، در این زمینه می توان مدعی شد که یکی از با اهمیت ترین مزیت ها ی این محصول تولید کردن اکسیژن خالص بدون توجه به مکان و زمان است به این معنا که، این دستگاه برای تولید اکسیژن به قرار گرفتن آن در یک مکان خاص بستگی ندارد، زیرا در تمام مناطق هوایی مورد استفاده انسان بر روی زمین قرار دارد و این دستگاه توان دارد که تقویت نماید و از جهتی دیگر، با مصرف کردن از این محصول دارای محدودیت زمانی می باشد و این توانایی را دارد که در طول 24 ساعت فعال باشد.
  • مورد بعدی از مزایای این دستگاه قیمت آن می باشد که ارزان بوده، نامحدود و دائمی به غیر از هزینه های اولیه خرید این دستگاه، به طور تقریبی هیچ مبلغ دیگری برای تولید اکسیژن نمی پردازید البته قیمت کپسول های این ماده بسیار گران هستند لذا، توانسته مدعی شد که تا زمانی که هوا وجود دارد، این دستگاه قادر خواهد بود اکسیژن نیز تولید کند، در نهایت برای عملکرد آن محدودیتی وجود ندارد و توانسته به طور دائم از آن کمک گرفت.
مزایا و عوارض استفاده از دستگاه اکسیژن ساز
مزایا و عوارض استفاده از دستگاه اکسیژن ساز
  • مورد دیگر این که با بافت های قلبی عروقی بسیار سازگار خواهد بود، با نفس کشیدن ما خون قادر خواهد بود که اکسیژن مورد نیاز برای ادامه زندگی یا عملکرد بهینه اندام ها و قسمت های مختلف بدن را تامین کند،در این زمینه، اکسیژن سازها توانایی دارند که جریان خون را تنظیم و تصفیه کنند، از افزایش فشار آن جلوگیری کنند و توانایی این را دارند که هوا را به بافت های بدن افراد ی که در گیر بیماری آسم یا هر مشکل برسانند، در این میان، تامین اکسیژن خالص حتی به بهبودی و سلامت ریه های افراد سیگاری کمک کند که یکی دیگر از مزایای استفاده از دستگاه های اکسیژن ساز است.
  • مورد بعدی اثرات جانبی بوده که بسیاری از موارد استفاده کردن از هوای تازه و تمیز علاوه بر امکانات و بالا بردن کیفیت تنفس، باعث شده افراد از مزیت های دیگری نیز برخوردار شوند، با به وجود آوردن درخشندگی و زیبایی در پوست با خون رسانی به آن، کم کردن استرس و ایجاد آرامش از دست داده به خاطر استرس در اثر آلودگی یا کمیاب بودن هوا، زیاد شدن حافظه، عملکرد عصبی جنین در زنان باردار بسیار موثر واقع شده، افزودن طول عمر و…فواید لذت بردن از اکسیژن خالص و ثابت است.

معایب دستگاه اکسیژن ساز کدامند؟

ما در این متن قصد داریم در مورد معایب دستگاه اکسیژن ساز بگوییم، به خاطر داشته باشید که همه اینها احتمال دارد که در مورد هر فردی یا شما صادق نباشد، با همهٔ وجود این معضلات بسیاری از افراد برای رفع بیماری خود دستگاه اکسیژن ساز خریداری می کنند و اگر از لحاظ قیمت با کمبود بودجه مواجه بشوند مجبور به اجاره دستگاه اکسیژن ساز خواهند بود که راه کاری است که توانسته مشکل را برطرف نمود.

1-به خاطر این که دستگاه ها با برق کارایی دارند، ممکن است در مواقع قطع برق یا عدم دسترسی به پریز، بیمار با مشکل مواجه شود.

 2- دستگاه های اکسیژن ساز تولید کنندهٔ صدای زیادی هستند که این احتمال وجود دارد که بیمار را آزار دهد و سبب مختل شدن استراحت او بشود.

 3- از دیگر عیوب این دستگاه اکسیژن ساز این است که نیاز مند نگهداری و سرویس منظم بوده، قطعات فیلترها، سیلندرها و بیشتر قطعات دیگر دستگاه باید مرتباً چک یا در صورت لزوم تعویض شوند.

  • پرداخت هزینهٔ نگهداری و تعمیرات بسیار گران بوده و هم چنین دستگاه اکسیژن ساز از قطعات تشکیل شده که قیمت همه آنها بالاست و در صورت ایراد یا نقص خیلی سخت در بازار یافت می شود.
  • هرچند که دستگاه اکسیژن درمانی کپسولی به طور کلی بی خطر در نظر گرفته می شود، در بعضی از افراد این احتمال وجود دارد که از عوارض جانبی زیر را برخوردار باشند سردرد و سرگیجه در افراد احتمال این وجود دارد که پس از استفاده از دستگاه کپسول اکسیژن دچار سردرد یا سرگیجه شوند که می تواند به خاطر افزودن ناگهانی سطح اکسیژن باشد.
  • یکی دیگر از موارد می تواند وجود خشکی و سوزش بینی و گلو باشد، اکسیژن غلیظ سبب شده باعث خشکی و سوزش بینی و گلو شود، به ویژه با استفاده کردن در دراز مدت بوده است.
  • وجود حالت تهوع و ناراحتی معده برخی افراد این امکان وجود دارد که از استفاده از دستگاه کپسول اکسیژن دچار حالت تهوع یا ناراحتی معده شوند، این عوارض کمتر اتفاق می افتد، اما باید از آنها آگاه باشید.
مزایا و عوارض استفاده از دستگاه اکسیژن ساز
مزایا و عوارض استفاده از دستگاه اکسیژن ساز

چگونه می توان عوارض استفاده از اکسیژن ساز را کاهش داد؟

شما می توانید با یک مدیریت خوب و کم شدن عارضه های احتمالی دستگاه اکسیژن ساز بهتر از آن استفاده کنید ولی باید به نکات زیر توجه فرمایید:

بهتر است که کم کم اکسیژن صورت بگیرد برای کاستن احتمالات عارضه ها قادرید که با جلسات کوتاه تری آغاز کرده و کم کم تایم جلسات را بالا ببرید.

با خوردن مداوم مایعات می توانید مایعات لازم را دریافت نمایید و کمک دهنده به کاهش خشکی و تحریک منجر شده با اکسیژن متمرکز یاری می کند.

مواردی دیگر این که وجود خطرات و دلواپسی های بلند مدت می باشد در صورتی که اکسیژن درمانی کپسولی به طور کلی برای استفاده کوتاه مدت بی خطر است، برخی از خطرات و نگرانی های طولانی مدت وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

سمی شدن اکسیژن از موارد دیگر است که با استفاده زیاد و دراز مدت که اکسیژن از غلظت بالایی برخوردار است توانسته منجر به مسمومیت با اکسیژن شود که برای بدن ضرر دارد.

مورد دیگر برخی از افراد به اکسیژن درمانی وابسته هستند، همچنین نگرانی که از لحاظ روانی به درمان با کپسول اکسیژن ایجاد شده است.

نتیجه گیری

در متن بالا توضیحاتی را برای کمک گرفتن از این دستگاه مطرح کرده ایم تا بتوانیم اطلاعات کلی را برای شما بیان کرده باشیم در کل دستگاه اکسیژن ساز بسیار کاربرد دارد هر زمان که نیازمند این دستگاه هستید می توانید با تجهیزات درمان در ارتباط بوده و از این کادر فعال کمک بگیرید تا شما را همراهی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *