به فروشگاه تجهیزات درمان خوش آمدید...

09120863174

آشنایی با 10 تجهیزات پزشکی

آشنایی با 10 تجهیزات پزشکی که برای سالمندان الزامی است

سالمندان از افراد با ارزش در خانواده ها هستند که ممکن است به انواع بیماری های حاد و مزمن در این دوره از زندگی‌شان مبتلا شوند.

سالمندان به دلیل مواجهه با این مشکلات توانایی‌هایشان را از دست داده و نمی توانند امور روزمره شان را انجام دهند، ضمن اینکه آن ها به مراقبت و نگهداری نیاز پیدا می کنند.

نگهداری و مراقبت از سالمند

سالمندانی که در منزل شخصی خودشان با فرزندان و یا پرستار زندگی می کنند، برای بهبود حال جسمی شان به تجهیزات پزشکی مختلفی نیاز دارند در ادامه با 10 تجهیزات پزشکی که برای سالمندان الزامی است آشنا خواهیم شد.

تجهیزات پزشکی
تجهیزات پزشکی

دستگاه فشار سنج

دستگاه فشارسنج یکی از پر استفاده ترین تجهیزات پزشکی برای سالمندان است که از آن برای اندازه گیری میزان فشار خون افراد استفاده می شود، استفاده از دستگاه فشار خون جهت تشخیص های پزشکی، درمان و پیشگیری بیماری ها استفاده می شود.

فشار خون سالمندانی که به بیماری فشار خون و سایر بیماری های مرتبط مبتلا هستند باید به طور مداوم اندازه گیری شود.

انواع دستگاه فشار خون

فشارسنج دارای انواع مختلفی است که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

  • فشارسنج خون جیوه ای:

فشارسنج جیوه ای از دقیق ترین انواع فشارسنج هاست، خطای این نوع فشارسنج بسیار کم بوده و محصول با دوامی است و در بین پزشکان نیز محبوبیت بالایی برخوردار است، این فشارسنج در منزل و کلینیک های پزشکی استفاده می شود.

  • دستگاه فشارسنج خون عقربه ای:

فشارسنج عقربه ای از پر استفاده ترین و رایج ترین فشارسنج ها است که مناسب استفاده خانگی نیز می باشد.

  • فشار سنج دیجیتالی:

فشارسنج دیجیتالی را می توان جدید ترین نوع فشارسنج معرفی کرد، این نوع دستگاه دارای کاربری آسانی بوده و از این جهت طرفداران بسیاری دارد، اندازه گیری فشارخون با این دستگاه توسط سالمندان امکان پذیر است.

تجهیزات پزشکی
تجهیزات پزشکی

واکر

سالمندان به دلیل بیماری های شأن در حفظ تعادل و راه رفتن دچار مشکل می شوند، از این جهت برای راه رفتن به وسایل کمکی همچون واکر نیاز دارند، استفاده از واکر به حفظ تعادل افراد سالمند کمک می کند.

واکر دارای دو مدل ساده و چرخ دار وجود دارد، واکر ساده یا قدم رو دارای 4 پایه است استفاده از آن در محیط های کاملاً صاف و منزل پیشنهاد می شود، واکر های چرخ دار مناسب افرادی با عضلات ضعیف است، این نوع واکر دارای ترمز بوده و به سه نوع 2 چرخ، 3 چرخ و 4 چرخ تقسیم می شود.

ویلچر

ویلچر از کاربردی ترین تجهیزات پزشکی برای سالمندان است که به حرکت و جا به جایی آن ها کمک می کند، ویلچر صندلی چرخداری است که در دو نوع دستی و برقی وجود دارد.

امکان خرید ویلچر در مدل های مختلفی از جمله ویلچر ساده، ویلچر ارتوپدی، ویلچر برانکاردی، ویلچر پله رو، ویلچر اسپرت، ویلچر اطفال تولید و عرضه می شود.

تخت بیمارستانی

تخت بیمارستانی از دیگر تجهیزات پزشکی مورد نیاز سالمندان است که از آن برای استراحت استفاده می شود، تخت های بیمارستانی برای امنیت بیشتر و کاهش درد سالمندان دارای امکانات و تجهیزات خاص و ویژه ای هستند.

تخت بیمارستانی
تخت بیمارستانی

تخت بیمارستانی در انواع مکانیکی (دستی)، نیمه برقی و برقی وجود دارد، تخت بیمارستانی از نظر شکن در سه دسته تک شکن، دو شکن و سه شکن تقسیم می شود که با توجه به شرایط سالمند انتخاب و خریداری می شوند.

  • تخت بیمارستانی مکانیکی

تخت بیمارستانی مکانیکی ساده ترین تخت بیمارستانی است که ارتفاع و بخش بالایی و پایینی آن توسط اهرم و نیروی دستی تنظیم می شود.

  • تخت بیمارستانی برقی یا الکترونیکی

تخت بیمارستانی برقی یا الکترونیکی تختی است که تنظیمات آن به صورت اتوماتیک و توسط ریموت کنترل صورت می گیرد.

پالس اکسیمتر

پالس اکسیمتر از کاربردی ترین تجهیزات پزشکی برای سالمندان است که از طریق روش غیرتهاجمی به اندازه گیری اکسیژن خون میزان و ضربان قلب افراد می پردازد.

میزان اکسیژن خون سالمندان عزیزی که بیماری های قلبی، بیماری های انسدادی ریوی، آسم، ذات الریه، سرطان ریه، کم خونی شدید دارند با استفاده از پالس اکسیمتر اندازه گیری شود.

بالابر بیمار

بالابر از تجهیزات پزشکی و پر استفاده برای سالمندان است که هم در منازل و هم در بیمارستان ها قابل استفاده می باشد، از آن جا که، جا به جا کردن سالمندان از دشوارترین کارها برای پرستار سالمند و اطرافیان او است که می توانید علاوه بر خرید بالابر می توانید آن را اجاره کنید.

پمپ DVT

پمپ DVT از تجهیزات پزشکی تخصصی و پر استفاده برای سالمندان است که بیرونی ترین اندام بدن به سمت مرکز بدن فشار وارد می کند، پمپ DVT از طریق ایجاد فشار هوا گرفتگی عمقی عروق جلوگیری می کند.

 این دستگاه برای جلوگیری از آمبولی ریوی و جلوگیری از تشکیل DVT (ترومبوزیس عمقی عروقی) در دست و پاها، درمان واریس و پیشگیری از آن و جلوگیری از لنف ادم تولید شده است.

اکسیژن ساز

اکسیژن ساز یا تغلیظ کننده اکسیژن یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات پزشکی برای سالمندان است که با غلیظ کردن هوای محیط، اکسیژن خالص را برای سالمندانی که مشکلات تنفسی حاد و مزمنی دارند تولید می کند، اکسیژن ساز در دو نوع ثابت و قابل حمل تولید می شود.

اکسیژن ساز دارای ظرفیت های متفاوتی از جمله ۳ و ۵ و ۸ و ۱۰ لیتری میباشد که باید با توجه به نیاز سالمند اجاره و خریداری شود.

امکان استفاده از اکسیژن ساز پرتابل در خارج از منزل نیز وجود دارد، این اکسیژن ساز در ظرفیت های 2، 3 و 5 لیتری تولید و عرضه می شود.

دستگاه های کمک تنفسی

دستگاه های کمک تنفسی از دیگر رایج ترین تجهیزات پزشکی کاربردی برای سالمندان محسوب می شود، این دستگاه ها به سالمندانی که مشکلات قلبی و ریوی دارند در انجام عمل دم و بازدم کمک می کند، این دستگاه دارای انواع مختلفی از جمله بای پپ، سی پپ و… می باشد.

  • بای پپ

بای پپ از رایج ترین دستگاه های کمک تنفسی است که برای سالمندان کاربرد بسیاری دارد، این دستگاه برای درمان مشکلات ریوی همچون انسداد تنفسی و آپنه تنفسی در افراد استفاده شده و از طریق فشرده کردن هوای محیط و منتقل کردن آن به ریه سالمند به تنفس او کمک می کند.

بای پپ از مشکلات و نامنظمی های تنفسی در حین خواب جلوگیری کرده و موجب افزایش کیفیت خواب سالمندان می شود.

بای پپ و سی پپ
بای پپ و سی پپ
  • سی پپ

سی پپ از دیگر دستگاه های کمک تنفسی پر استفاده برای سالمندان است که به ایجاد فشار دائمی جریان هوای مثبت می پردازد، این دستگاه اختلالات تنفسی همچون آپنه انسدادی خواب را بر طرف می کند.

تجهیز سلامت

تجهیز سلامت از فروشگاه های مجاز و معتبر تجهیزات پزشکی در تهران است که می توانید کلیه تجهیزات پزشکی مورد نیاز سالمندان عزیزتان را از این مجموعه خریداری کنید.

در این مقاله به معرفی 10 تجهیزات پزشکی مورد نیاز سالمندان پرداختیم، جهت خرید و اجاره هر یک از تجهیزات ذکر شده می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *